Рада провалила законопроект щодо контролю за доступом до інформації через страх депутатів перед відкритістю «Политика»

 

За словами Голови Комітету свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар, яка була одним із авторів відхиленого Верховною Радою законопроекту № 2043а «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян», провал проекту зашкодить боротьбі з корупцією. Повідомляє видання Детектор Медіа.

Про це Сюмар написала у своєму Facebook.

«Наш з Svitlana ZalishchukЄгор СоболєвMustafa Nayyem законопроект про посилення контролю за дотримання норм відкритості і доступу до публічної інформації, Рада провалила. Сергію Власенку з БЮТ, наприклад, не хочеться, аби начальники військових частин надавали відповіді про отримані берци, пайки і форми. Чому? Кому це нашкодить? Ви інакше як збираєтесь боротись з корупцією в армії? І чому так лякають представники Уповноваженого з прав людини, які мають право складати протоколи про порушення на місцях?

Це лякає фракцію, яка ще недавно боролася за можливість приватного обвинувачення громадянами, без державних органів. Логіки - нуль. Зате повно страху перед відкритістю. Інколи мені здається, щоб цій Раді більше ретроградів, аніж в попередній імені Партії Регіонів...», - написала Вікторія Сюмар у Facebook.

Нагадаємо, парламент на засіданні 10 травня не підтримав проект закону № 2043а «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян».

Законопроектом, зокрема, пропонувалося внести такі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення:

1) встановити, що за порушення права на інформацію та права на звернення, порушення законодавства у сфері захисту персональних даних військовослужбовці та інші особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах;

2) передбачити, що за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних (стаття 18839 КпАП) та порушення права на інформацію та права на звернення (стаття 2123 КпАП) адміністративне стягнення може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення;

3) поширити статтю 18840 КпАП «Невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» на невиконання законних вимог (приписів) також посадових осіб секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та осіб, які діють за дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

4) встановити, що протокол про адміністративне правопорушення, вчинене посадовою або службовою особою державного органу, органу місцевого самоврядування, створених такими органами підприємств, установ та організацій, може бути надісланий поштою за місцем роботи такої особи. До протоколу додається роз’яснення для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її прав і обов’язків, передбачених статтею 268 цього Кодексу.

Народні депутати Вікторія Сюмар (фракція «Народний фронт»), Світлана Заліщук (фракція «Блок Петра Порошенка») та Єгор Соболєв («Самопоміч») закликали колег по парламенту підтримати цей проект. Натомість народний депутат Сергій Власенко («Батьківщина») вказав на його недоліки і висловив сумнів, що їх можна буде поправити між першим і другим читанням.

Не пройшла також пропозиція голови Верховної Ради відправити проект на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи, за яку проголосував 181 народний обранець. Пропозицію повернути в профільний парламентський комітет на доопрацювання підтримали 187 депутатів. Таким чином проект вважається відхиленим.

 

Эпиграф  2016-05-11 10:56  2220
Loading...

Еще новости в разделе "Политика"

Безвиз: повоняют и забудут
Новый режим для нерабов Украины
2017-06-11 11:05 10329
2017-06-01 14:51 10155
Таможня не дает добро: кружевные трусы c е-Bay запрещены в Украине
Интернет-бизнес загнется вслед за соцсетями
2017-05-31 16:27 2349
«Так ты мил, человек, стукачек…»
Премьер Гройсман попросил депутатов доносить на министров-прогульщиков
2017-05-26 20:49 2301

Еще по теме

В Украине хотят отменить налог на высокую пенсию: на кого это повлияет и сколько потеряет бюджет
Пенсии парламентариев вырастут примерно на 1700 гривен, а пенсии судей – на 2 тысячи. В то же время для тех пенсионеров, которые получают, к примеру, 4500 гривен, пенсия вырастет всего на 54 гривны.
2016-05-12 13:00 3138
Loading...